Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Jezioraczek powstaje z myślą o najmłodszych oraz ich rodzicach. Jest to nowo powstająca placówka, która zapewnia opiekę, poczucie bezpieczeństwa oraz wszechstronny rozwój dzieciom od 1 do 3 roku życia.

W naszej placówce funkcjonują 4 małe grupy które  sprawiają, że jesteśmy w stanie stworzyć domową, pełną ciepła i bezpieczeństwa atmosferę. Dbamy przede wszystkim o prawidłowy rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka poprzez pozytywne, pozbawione postaw agresywnych doświadczanie świata.

Placówka Jezioraczek to dwukondygnacyjny budynek, usytuowany w nowo powstającym osiedlu  Jeziorna w Siewierzu. W sąsiedztwie znajduje się jezioro, otoczenie jest pełne zieleni, przyjazne środowisko bez zanieczyszczeń. Wszystko to sprawia , że Państwa dzieci będą przebywać w optymalnych i komfortowych warunkach sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi.

W obiekcie znajdują się dwie sale zabaw na piętrze budynku, oraz 2 sale na parterze budynku. Poszczególne sale posiadają wystrój i wyposażenie przeznaczone dla określonej grupy wiekowej. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju naszym podopiecznym.

W placówce znajduje się również szatnia, odpowiednio dostosowane łazienki, kuchnia oraz gabinet lekarski.

Nasz obiekt powstaje zgodnie z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, BHP oraz sanitarno-epidemiologicznymi.

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat.”

J. Korczak

Jak w domu

Ciepła, domowa atmosfera, przytulne wnętrza urządzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i czystości.

Bezpieczeństwo i dobra opieka

W każdej grupie opiekę sprawują co najmniej dwie opiekunki.

Rodzinna atmosfera

Przebywanie dziecka w naszej placówce kojarzy się ze spotkaniem z ukochaną ciocią, która organizuje mu wspaniałe zabawy.

Doświadczenia i rozwój

Wzajemny kontakt dzieci rozwija je intelektualnie i poznawczo, uczy zasad współpracy i empatii.

Małe grupy

Zajęcia organizowane są w niewielkich grupach, dzięki czemu jesteśmy w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu każdemu dziecku oraz zapewnić mu indywidualne podejście.

Urodzinki

W Jezioraczku organizujemy urodziny dla każdego dziecka uczęszczającego do placówki.

Nasze zalety

Godzenie obowiązków

Jezioraczek jest jedną z form opieki nad małymi dziećmi,  których celem jest pomoc rodzicom w godzeniu życia rodzinnego i zawodowego.

Jak w domu

Nasza placówka jest miejscem, które zapewnia ciepłą, domową atmosferę, wszystkie sale są przytulnie i urządzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i czystości. Uczymy prawidłowych nawyków żywieniowych oraz higienicznych. W żłobku sprawowana jest opieka w warunkach zbliżonych do warunków domowych, połączona z zajęciami wszechstronnie rozwijającymi maluszki.

Rodzinna atmosfera

Przebywanie dziecka w naszej placówce kojarzy się ze spotkaniem z ukochaną ciocią, która organizuje mu wspaniałe zabawy.

Małe grupy

Zajęcia organizowane są w niewielkich grupach, dzięki czemu jesteśmy w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu każdemu dziecku oraz zapewnić mu indywidualne podejście .

Bezpieczeństwo i dobra opieka

Mała grupa dzieci pozwala na szybką reakcję i pomoc ze strony opiekuna w razie zaistniałego problemu, zapewniając wysoki stopień poczucia bezpieczeństwa. W każdej grupie opiekę sprawują co najmniej dwie opiekunki. W małych grupach jest również mniejsze ryzyko zachorowań.
Planuje się instalację system kamer monitorujących całodobowo wnętrze budynku.

Doświadczenia i rozwój

Doświadczenia przekazywane w grupie różnowiekowej wywierają korzystny wpływ na rozwój społeczny dzieci. Wzajemny kontakt dzieci rozwija je intelektualnie i poznawczo, uczy zasad współpracy i empatii.

Urodzinki

W Jezioraczku organizujemy urodziny dla każdego dziecka uczęszczającego do placówki.

Badania przesiewowe

W ramach opłat czesnego zapewniamy naszym dzieciom badania przesiewowe: logopedy, psychologa, lekarza pediatry.

Dyżur wakacyjny

Jesteśmy do dyspozycji 12 miesięcy w roku.

Maskotka Jezioraczek

Maskotka Jezioraczek

16 września 2019

W żłobku Jezioraczek

W żłobku Jezioraczek

16 września 2019

W żłobku Jezioraczek

W żłobku Jezioraczek

16 września 2019

Maskotka Jezioraczek

Maskotka Jezioraczek

16 września 2019

To tylko część tego, co się dzieje w naszym żłobku Zobacz więcej

Nasza oferta

Do żłobka przyjmujemy dzieci od 1 roku życia do 3 lat.

Zapewniamy dzieciom profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry, opartą o aktywizujące metody edukacji, pełną ciepła i akceptacji atmosferę, gdzie wszystkie nasze maluszki poczują się komfortowo, a rozstania z ukochanymi rodzicami i opiekunami nie będą tak bolesne.

Całodzienny pobyt dziecka w żłobku odbywa się w sposób wykorzystujący ich naturalną wrażliwość i ciekawość z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych dziecka.

Celem naszych działań jest wychowanie maluszków na śmiałych, dobrze funkcjonujących w kolejnych etapach życia młodych ludzi, ciekawych świata, z radością podejmujących nowe wyzwania. Najważniejsze dla nas są szczęśliwe, radosne i uśmiechnięte dzieci, które czują się bezpieczne i kochane w każdej sytuacji.

W naszej placówce prowadzona jest bogata oferta zajęć dodatkowych.

Oferujemy:

 • diagnozę oraz indywidualną terapię logopedyczną,
 • zabawy z  j. angielskim,
 • zajęcia taneczne,
 • wczesna nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną J. Cieszyńskiej,
 • zajęcia „gimnastyka buzi i języka” – zajęcia teatralne z elementami logopedii,
 • zajęcie „mali odkrywcy” – eksperymenty,
 • zajęcia „kolorowe kredki” – zajęcia plastyczne,
 • zajęcia z arteterapii,
 • zajęcia z elementami integracji sensorycznej
 • dogoterapia 1x miesiąc
 • dla Rodziców możliwość konsultacji z psychologiem, lekarzem pediatrą 1x w miesiącu

Opieka specjalistów

Zajęcia
logopedyczne

Obejmują wczesną diagnozę umiejętności komunikacyjnych każdego dziecka i w razie potrzeby korekcję zaburzeń mowy, a także szeroko rozumianą profilaktykę.

Konsultacje ze
specjalistami

Współpracujemy z dietetykiem, psychologiem, logopedą, lekarzem pediatrą. Wcześnie wykryte nieprawidłowości łatwo jest skorygować, a jeszcze łatwiej im zapobiec.

Wczesne
wspomaganie rozwoju

Zajęcia mające na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu podjęcia nauki w szkole.

Oferujemy
naukę
przez zabawę

Dogoterapia

Obecność zwierzaka tworzy znakomite warunki do nauki - rozluźnia atmosferę i motywuje do pracy, do kontaktu z naszym gościem.

Arteterapia

Arteterapia jest formą zajęć podczas których dzieci poprzez tworzenie własnej sztuki wyrażają siebie, swoje emocje oraz komunikują się ze światem.

Zabawy z
j. angielskim

ABy umożliwić dziecku łatwe przyswajanie słów oraz zasad obcych języków, konieczne jest rozpoczęcie nauki języka we wczesnych latach życia, kiedy przyswajalność materiału jest najszybsza i najbardziej efektywna.

Zajęcia z elementami
integracji sensorycznej

Dzięki tego typu zajęciom dzieci lepiej się rozwijają i uczą. Integracja sensoryczna powinna obejmować dzieci od samego początku życia, kiedy to najtrudniej im w sposób zrozumiały odbierać bodźce z otoczenia.

Zajęcia
muzyczno-ruchowe

Poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach, ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce dzieci przygotowywane są do lepszego funkcjonowania emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego.

Zajęcia
plastyczne

Pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz stanowią okazję do stymulowania rozwoju zdolności manualnych i usprawniania pracy małych rączek.

Zapoznaj się z naszym rozkładem dnia

Plan dnia

Dowiedz się, jakich formalności musisz dopełnić

Zapisz dziecko

Poznaj wysokość opłat

Opłaty

Skontaktuj się z nami

Telefon kontaktowy

+48 504 094 886
+48 605 597 716

E-mail

jezioraczek.zlobekniepubliczny@gmail.com

Adres

os. Siewierz Jeziorna
ul. Dzikiej Wiśni 4
42-470 Siewierz

Nasza placówka jest czynna cały rok poza dniami ustawowo wolnymi.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od 6:30 do 17:30